Ukończyłam studia pedagogiczne i psychologiczne na Uniwersytecie Jagiellońskim. Moją pasją zawsze było zgłębianie wiedzy o rozwoju człowieka i problemach, które pojawiają się na jego drodze. Edukacja, jak i osiągnięcia współczesnej psychologii oferują rozwiązania, dzięki którym dziecko, młody człowiek, osoba starsza mogą nauczyć się świadomego wglądu w swoje emocje i myśli, rozpoznawania problemów i lepszego radzenia sobie z nimi.
Na każdym etapie życia są wyzwania i trudności, które odbierają radość życia oraz siłę do samodzielnego działania. Skoro objawy grypy zmuszają nas do wizyty u lekarza, tym bardziej cierpienie psychiczne, które utrzymuje się miesiącami i dłużej, powinno skłonić nas do konsultacji z psychologiem. Jedno lub klika spotkań w atmosferze zaufania czasami wystarczy, aby poczuć się lepiej, innym razem będzie wskazana dłuższa pomoc czy wsparcie ze strony specjalistów takich, jak: psychiatra, psychoterapeuta, logopeda, neurolog, laryngolog.
W swojej pracy łączę wiedzę pedagogiczną i psychologiczną do budowania systemu pomocy i wsparcia:
- dzieciom z lękami, obniżonym nastrojem, negatywnymi emocjami związanymi z uczeniem się, ocenianiem osiągnięć szkolnych, trudnościami z mową, relacjami społecznymi (nieśmiałość, znęcanie się fizyczne i psychiczne), w przestrzeganiu zasad i norm współżycia społecznego
- nastolatkom z problemami dojrzewania (kryzys tożsamości, bunt, identyfikacja płciowa), obniżonym nastrojem, lękami, samotnością, zaniżoną samooceną, presją rówieśniczą, trudnościami w nauce, w relacjach z dorosłymi i rówieśnikami, nieumiejętnym korzystaniem z mediów społecznościowych
- osobom w wieku średnim z momentami krytycznymi w życiu takimi, jak: konflikt ról (szczególnie u kobiet łączenie pracy zawodowej, naukowej z macierzyństwem), rozwód, opuszczanie przez dzieci rodzinnego „gniazda”, stres związany z opieką nad starzejącymi się rodzicami, także terminalnie chorymi
- osobom starzejącym się i starszym doświadczającym samotności, utraty zdrowia, żałoby po stracie bliskich, trudności codziennego życia, również w świecie nowych technologii.
Takich, jak i wielu innych problemów, nie możemy uniknąć, ale dzięki wspólnym spotkaniom możemy nauczyć się je oswajać, osłabiać ich negatywne skutki oraz im zapobiegać. Jest to możliwe za sprawą osiągnięć medycyny (farmakoterapia), metod opracowanych przez różne szkoły psychoterapeutyczne, ale także dzięki osiągnięciom współczesnej pedagogiki (całożyciowej edukacji) i psychologii.
Jestem przekonana, że człowiek zmienia i rozwija się przez całe życie. Dbanie o dobrostan psychiczny, to nie tylko umiejętność regulowania własnych emocji, ograniczania negatywnych następstw stresorów czy objawów zaburzeń. W mojej pracy stawiam sobie za cel wspieranie osób w odkrywaniu ich wewnętrznych zasobów, pozytywnych aspektów doświadczanych trudności i zarażanie nadzieją.
W swojej pracy staram się realizować te zamierzenia poprzez:
- psychoedukację
- doradztwo
- promocję zdrowia psychicznego
- wdrażanie udowodnionych naukowo metod ACT, arteterapii, zabawy, aktywności ruchowej, bajkoterapii, itp.
- metod coachingu
- metod tutoringu
- metod mentoringu
- metod pracy z osobami terminalnie chorymi.